Koolitused lastevanematele

Vanematele

Lastevanemate klubi ”Käsikäes” alustab järjepidevate kohtumistega, mida juhendab ja modereerib psühholoog Evelin Kirikal.

Virtuaalsed kokkusaamised hakkavad toimuma 1-2 korda kuus neljapäeviti kell 17.00-18.00 ca 45-50min Google Meet’i keskkonnas. Kohtumise link saadetakase vanematele meililisti. Selles vormis saame kombineerida natuke psühhoharidust, oma kogemuste ja info jagamist, nõu küsimist jne. Teemakohaseid küsimusi võib julgelt saata ka ette psühholoogi meiliaadressil evelin.kirikal@tkp.edu.ee. Klubi ei ole päris teraapiagrupp ega loengusari.

Osalejana saad:
• selgust ja kinnitust oma muredes ja kahtlustes.
• nippe ja trikke järgmisel nädalal katsetamiseks. 
• tähistada oma kordaminekuid lapsega kooskasvamise Ameerika mägedel.
•tunnet, et sa ei ole oma vanema vastutusrikkas rollis üksi ja ainuke, kel on siin ootamatusi ja väljakutseid tekkinud.  

Teemad:
21. november:  “Esimest korda esimeses klassis“. Mis läks ootuspäraselt ja milles tekkisid küsimused ja tõrked? Milleks valmis olla järgmisel poolaastal?
28. november: “Kodutööd või kodusõda?” Igihaljas teema, mis varem või hiljem, teravamalt või leebemas vormis, kerkib koolilapse peres ikka üles. 
12. detsember: “Minu laps ja ekraanid“. Jällegi, igapäevaelus väga sageli ettetulev teemadering, mis kütab kirgi nii avalikus ruumis kui ka pereringis.
9. jaanuar: “Ka vanematel on tunded…” Arutame, kuidas ennast ja selle kaudu ka last aidata, kui laps meid kogemata või meelega emotsionaalselt triggerdab (käivitab).
30. jaanuar: “Mis on minu stiil?” Arutleme erinevate kasvatusstiilide teemal – kuidas need on kujunevad ja kuidas erinevused ja nende lahendamise viisid lapsi mõjutavad.
13. veebruar: Jätkame eelmise korra teemaga detailsemalt.  “Luik, haug ja vähk perevankri ees“. Pigem tavapärane kui erandlik nähtus. Mis siis aitaks lapse kasvatamisel rohkem ühte jalga astuda või ühel leheküljel olla?
6. märts ja edasi: Teemad ja edasised kohtumisplaanid täpsustamisel. Arutame, kuidas siiani kuuldud infost kasu on olnud ja mis on olnud kitsaskohad uute ideede elluviimisel.

Kohtumiseni!

Close

Nutikas õppija

Analüüsi oma vigu.